Fenerbahçe’de görünmeyen yasaklanmış! Bundan daha sonra maçlarda…

Fenerbahçe’de görünmeyen yasaklanmış! Bundan daha sonra maçlarda…

Fenerbahçe'de görünmeyen yasaklanmış! Bundan daha sonra maçlarda...

Uzun süredir sakat olan futbolcuların takıma dönmesiyle 4 Ocak’taki Kasımpaşa maçına bütün kadro çıkmayı hedefleyen Fenerbahçe’de, Ozan Tufan’ın ardından üç futbolcunun daha Covid-19’a yakalanması sarı lacivertli kulüpte büyük endişeye yol açtı.

Takımda bir ‘Covid-19 bulaşma zinciri’ oluşmasından üzüntü eden kulüp yetkilileri, bütün oyunculara, teknik heyete ve personele her gün deneme yaptırarak, oluşması olası bir zinciri erken teşhisle kırmayı hedefliyor. Sarı lacivertli kulüpte bu amaçla fazla sıkı tedbirler alındı…

Öncelikle tüm teknik heyete ve Samandıra Tesisleri’nde devir yapan bütün personele kesintisiz maske takma zorunluluğu getirildi. Artık tesislerde futbolcular haricinde kimse maskesiz dolaşamıyor. Keza tüm futbolcular, teknik takım ve personelden özel yaşamlarına eskisinden daha fazla uyarı etmeleri istendi.

Ayrıca, “Nerede ve kimlerle olursanız olun, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına mutlaka uyun” denildi. Fenerbahçe’de önceki gün ve dün yapılan testler her gün tekrarlanarak virüsün yayılmasının önüne geçilmesi hedefleniyor.

bu arada birkaç gün içinde 4 oyuncuda aniden Covid-19 çıkmasının nedenleri de araştırılıyor. Daha önce Covid-19 geçiren ve kanında antikor bulunduğu gerekçesiyle, “Bana bundan böyle bir şey olmaz” diye düşünen bir takım isimlerin maske ve sosyal uzaklık kuralını daha eksik önemsemesinin virüsü tesislere soktuğundan kuşku duyuluyor. Hürriyet’in haberine kadar Samandıra Tesisleri’ne giren virüsün, Başakşehir maçında yaşanan toplu gol sevinçleri sırasında bulaşmış olabileceğinden de üzüntü ediliyor. Takımda başka Covid-19 vakalarına rastlarına toplu gol sevinçlerinin yasaklanması gündeme gelecek.

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur


Yazar: admin

Görüntüleme: 125 defa

Kategori: Mynet Spor

Yayınlanma Tarihi: 28 Aralık 2020

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat