Evlat nöbetindeki aileler kısıtlamaya rağmen eylemlerini sürdürüyor

Evlat nöbetindeki aileler kısıtlamaya rağmen eylemlerini sürdürüyor

Evlat nöbetindeki aileler kısıtlamaya rağmen eylemlerini sürdürüyor

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları kadar dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan aileler, evlat nöbetine İçişleri Bakanlığı tarafından duyurulan ve tüm yurtta uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle 2 gün ara verip HDP önündeki çadır yerine otellerinde sürdürdü. Kısıtlamanın 4’ncü haftasının 1’inci gününde de HDP önündeki çadıra gidemeyen aileler, eylemlerini kaldıkları otelin görüşme salonunda sürdürmeye devam etti.

“Eylemi anlatacak kitap yazdım, okunmasını öğüt ediyorum”

Gaziantep’te ikamet eden Şevket Altıntaş, vatani görevi için ressam birliğine bu arada 2 Ekim 2015’te Tunceli’nin Pülümür ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca kaçırılan oğlu Müslüm (24) için eyleminde istikrar vurgusu yaparak çocuğuna olan özlemi kitap yaptığını anlattı. Eylemlerinin 481’inci gününde olduğunu hatırlatan baba Altıntaş, “Bizler evlat nöbeti tutan aileler olarak 2 yıla yakındır HDP Diyarbakır il binası önünde eylem yapıyoruz. Bilindiği üzere pandemiden dolayı hafta sonrası sokağa çıkma kısıtlaması bulunuyor ve bizler aileler olarak konakladığımız otelde evladımızın yolunu gözlüyoruz. Bizlere sahiden mağdur musunuz, veya gerçek mi söylüyorsunuz diyenler oluyor. Bu kadar insan burada boşuna mı bekliyor? Bizler belgelerle konuşuyoruz. Katiyen ve asla yalan atmıyoruz. Pandemi de bir taraftan bizlerin sesini duyurmamıza kısıtladı. Pandemi olmasaydı millet çadıra geldiğinde bizleri o süre iyi anlıyorlardı. Ama acilen pandemi var sesimizi her ne kadar duyuramasak da kendimizi anlatıyoruz” dedi.

Çocukların cebren yada kandırılarak dağa kaçırılmasında büyük bir üzüntü yaşandığını belirten baba Altıntaş, “Dağa kaçırılan ya da kaçan kişiler oraya gidince gerçekle rastladığında ne olduğunu anlıyor fakat meslek işten geçiyor. Aileler çağrım beddua yok dua etmeleridir. Burada bulunan tüm aileler olarak buna bir dur seslenmek için buradayız. Ben de buna istinaden bir kitap yazdım. Kitabın ismini de ‘Diyarbakır annelerinden dünyaya’ olarak yazdım. İnşallah 20 gün sonradan kitabın dağıtımı yapılacak. Bizleri ve burada çocukları dağa kaçırılan aileleri merak edenler benim için değil kendileri için bu kitabı okusunlar. O vakit evlatlarımızın nasıl ateşe atıldığını görecekler” diye konuştu.

Sedat Irmak
 

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur


Yazar: admin

Görüntüleme: 115 defa

Kategori: Mynet Haber

Yayınlanma Tarihi: 26 Aralık 2020

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat