Esenyurt’ta kaçak doğumhaneye başat

Esenyurt’ta kaçak doğumhaneye başat

Esenyurt’ta kaçak doğumhaneye başat

Kendini hekim olarak tanıtan kişinin, durumu olmayan ailelere “siz bakamıyorsanız bize satın” diye teklifte bulunduğunun öğrenilmesi üstüne şahıslar tutuklanarak cezaevine gönderildi. Etken hatıra ise kameralara böyle yansıdı.

Esenyurt’ta bir apartman dairesinin kaçak muayenehane yapıldığı ihbarını alan Esenyurt Asayiş Büro Ekipleri, işyerini izlemeye aldı. Ekipler, yaklaşık 1 ay önce tanıdık olmayan uyruklu iki kişi kadar kiralandığı tespit edilen dairede tanıdık olmayan uyruklu kadınlara doğum yaptırıldığını belirledi. Durumu olmayan ailelere para karşılığında bebeklerini satabileceklerini ifade eden şüpheliler yapılan ihbar üstüne yakayı ele verdi.

Başat hatıra kamerada

İhbar üzerine güya muayenehaneye etken düzenleyen Esenyurt Asayiş Büro Amirliğine bağlı ekipler, işyerinde muayene için gelen kişilerle birlikte iddiaya göre doktor Ö.K. ile yardımcısı sözde ebe A.O.’yu gözaltına aldı.
Adreste yapılan aramada ultrason cihazı, doğumda kullanılan ilaçlar, tıbbi malzemeler ve doğum sedyesi ele geçirildi. Yapılan işlemlerin gerisinde kaçak muayenehane mühürlenerek kapatıldı. Adliyeye sevk olan Ö.K ile A.O ise tutuklanarak cezaevine gönderildi. Hakim anı ise kameraya yansıdı

Erdal Can İçelli
 

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur


Yazar: admin

Görüntüleme: 140 defa

Kategori: Mynet Haber

Yayınlanma Tarihi: 28 Aralık 2020

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat