Ertuğrul Ersoy’dan Ulusal Takım açıklaması!

Ertuğrul Ersoy’dan Ulusal Takım açıklaması!

Ertuğrul Ersoy'dan Ulusal Takım açıklaması!

Fransa Ligue 2 takımlarından Le Havre’de forma giyen başarılı savunma oyuncusu Ertuğrul Ersoy, Fransa’daki yaşantısı, futbol kariyeri ve hedefleri ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Takriben 1.5 sene önce Bursaspor’dan Le Havre’ye uzanan bir maceraya başladığını andıran Ersoy, “Orada kendime yeni bir yaşam ve harmoni kurdum. İlk gittiğim sene azıcık zorluklar yaşadım zamanla oraya alışmaya başladım. Fransızca öğrendikten sonra oraya uyumum daha seri bir şekilde gerçekleşti. 1.5 yıllık zaman zarfında kendimi hem saha içinde ayrıca de saha dışarıya önemli anlamda geliştirdim. Entelektüel bir insan seviyesine gelebilmek için kendime manâlı şeyler kattım. Bu durumdan fazla memnunum. Benim için mükemmel bir dönem oldu. Öncelikle saha dışarıda kattığı şeylerden bahsedersem yeni bir dil ve yeni bir kültür öğrendim. Yeni ahali tanıdım, öbür yerler gördüm. Kendi ülkemi dıştan izleme ve inceleme etme şansına sahip oldum” diye konuştu.

“FUTBOLUN ATAR DAMARINI PARÇALADI”
Korona virüsten kaynaklanan sorunlarını anlatan 23 yaşındaki futbolcu, “Yaşadığımız işlem futbolun atar damarını parçaladı diyebilirim. Bizim enerjimizi yükselten şey taraftarlarımız. ara sıra ülkemizde yaşadığımız baskılı süreçlerde taraftarlar konusunda biraz daha ağırbaşlı davranılabilse veya taraftarsız maçlar oynasak nasıl olur diye aklımdan geçiyordu fakat bu dönemde deneyimledim ki taraftarsız futbol, futbol yok. Bizim bütün enerjimizi ve performansımızı yükselten sahada diri tutan şey bizlere yardım olan taraftarımız. Bazen düşünüyorum şöyle bir açıklama gelse ‘pandemi 2 yıl daha devam edecek ve maçlar taraftarsız oynanacak’ benim kişiye özel fikrim 2 yıl futbol oynamama yönünde olur. Tahminimce tüm futbolcularda benzer yönde düşünüyordur. Kariyerimize başladığımızdan itibaren alışkın olduğumuz şey taraftarlarımızın bizleri izlemesi. Sahiden bizi diri tutan şey taraftarlarımızdı. Onların yokluğu performans anlamında bizleri etkiliyor” şeklinde konuştu.

“MİLLİ TAKIM HEDEFİMDE SAPMA YOK”
A Ulusal Futbol Takımı hakkındaki düşüncelerini dile getiren başarılı sıkı savunma oyuncusu, “Fransa’da geçirdiğim 1.5 yılın ardındaki içten bir karar aldığımı düşünüyorum ve bunun etkilerini de inanıyorum ama tekrardan mayıs ayında oradaki arkadaşlarımın aralarında olarak gösterebileceğimi düşünüyorum. Hedefimde hiç bir sapma değil. Bugün olmasa bile bir gün gerçekleşeceğini biliyorum. Saha içinde, saha dışında doğruları gerçekleştirmek için çabalayan bunu arzulayan bunun için fedakarlık yapan ve kendini buna adamış bir Ertuğrul Ersoy var” ifadelerini kullandı.

“KENDİME YATIRIM YAPIYORUM”
Fransa’daki hayatında Türkiye’deki hayatına tarafından bazı değişiklikler yaptığını aktaran Ertuğrul Ersoy, “Kendimi sadece futbola ve bireysel gelişime odakladım. Saha içi desteği olarak özel antrenörüm ve diyetisyenim benimle birlikte yaşıyor. Saha haricen sosyal medyam ve iletişimim ile alakalı bir ekiple çalışıyorum. Yaptığım tüm bu çalışmaların sebebi hem saha dışındaki kişisel gelişimimi yükselterek daha entelektüel bir insan edinmek ve daha önemlisi futboluma bir şeyler katmak. Bunun için böyle bir ekiple çalışıyorum. Gerçekte kendime bir yatırım yapıyorum. Futbolun saha dıştan yapılabilecek doğruları birdir iyi istirahat etmek, iyi beslenmek ve kastetmek bende bunları yapmaya çalışıyorum bugün olmasa bile bir gün ciddi anlamda başarılı olacağımı düşünüyorum. Çünkü başarıyı yakalayan halk bu şekilde başarılı olabiliyor bunun başka bir formülü yok ve bende bu formülü biliyorum. Hedeflemek, beslemek ve istirahat etmek” değerlendirmesinde bulundu.

“IRKÇILIĞA KARŞI BÜTÜN DÜNYANIN MÜŞTEREK BİR TEPKİ KOYMASI LAZIM”
Dünyada hala süren ırkçılık olayları ilgili de konuşan Ersoy, “Dünyada hastalıklı zihniyetli ahali tekrar var. Bir kişinin yaptığı hareketle bir ülkeyi bir takımı ya da bir kurumu berelemek doğru olmaz. Burada yapılacak şey hepimizin birleşerek bunları yapan insanlara müşterek bir tepki koyması ve bu stil insanların cezalandırılması. Irkçılık söylemleri içerisinde olan insanları da kınamak bizim en büyük görevlerimizden biri olmalı. Bizim hoş ülkemizde bu tarz olaylara rastlamıyoruz ama umarım dünyada da en kısa zamanda biter. Nasıl ki krallıklar mahvolmuş, fikir akımları, sistemler ve kafa yapıları zamanla değişmişse ırkçılık ile ilgili bu fikirler de tümüyle değil olacak” diyerek sözlerini tamamladı.

Ertuğrul Ersoy onay bekliyor

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat