Erman Toroğlu’dan Galatasaray’a iltifat! “Bileğinin hakkıyla kazandı”

Erman Toroğlu’dan Galatasaray’a iltifat! “Bileğinin hakkıyla kazandı”

Erman Toroğlu'dan Galatasaray'a iltifat!

Maç başlıyor, iki ekip da birbirlerinden çekiniyorlar. Pilot kamera gösterdiğinde iki takım da orta sahada kümeleşmiş durumdalar. Haliyle de atacak adam bulamadıkları için sürekli arkadan emrindeki toplardan yürümeye kalkıyorlar.

Galatasaray, biraz daha fazla araya top atıyor. O zamana kadar Trabzonspor’un iki tane pozisyonu var atamıyorlar. Vakit geçtikçe iki ekip arasındaki ayrım açılmaya başlıyor. Oysa şöyle oluyor; sarı-kırmızılı oyuncular en ileri uçta oynayan oyuncularıyla birlikte yüzde 100 sıkı savunma yapmaya kalkıyor. Yani baskı yapıyorlar, rakibe dar top kullandırmıyorlar.

Trabzonspor’un zaten fizik gücü öyle iyi yok. Bu değin baskıyı kaldıramıyor, top kullanamıyorlar. Böyle olunca da Galatasaray’ın orta sahası ve defansı çok rahat hareket ediyor. Yani, 20’nci dakikadan daha sonra Trabzonspor, Galatasaray defansını zorlayamıyor. Raslantı pozisyonlar yakalıyorlar.

Ekip olarak Galatasaray az hatayla oynadı. Daha doğrusu maçın yükü kaleci hariç 10 futbolcuya eşit şekilde dağıldı. Lakin Trabzonspor için aynı şeyi söyleyemiyorum. Bazıları 7’lik, 8’lik çaba ediyor, bazıları 2’lik, 3’lük…

Öyle olunca da Trabzonspor’un ekip zincirleri ağır ağır koptu. Zaten Galatasaray, 2-0 yaptıktan sonradan işi rölantiye aldı. “Ben bu Trabzon’dan bakımlı rahat çıkarım” dedi. Hani bir gol yeseler, hemen cevap verecek gibi gözüktüler. Pozitif uzatmadan şunu söylememiz lazım; Galatasaray dün geceki maçı iyi uğraş ederek, iyi yardımlaşacak, bileğinin hakkıyla kazandı.

Abdullah Avcı’nın işi zorlama. Çünkü bu Trabzonspor’u kucağında buldu. Sezon başında bu takım elinde değildi. Mutlak devre arası bir şeyler yapacaktır. Abdullah Avcı’ya da katlanmak gerekir. Zaten derhal ondan başkası da bu Trabzon’da artı bir şey yapamaz.

Geçen sene Trabzon’da oynayan üst seviye Sosa, Sörloth, Novak varken Nwakaeme de bir şeyler yapıyordu. hemen o futbolcular değil, Nwakaeme de değil. Ona göre hareket etmek, ona göre transfer yapmak gerekir.

Hakem için şunu söyleyeceğim. Fazla zıt düdükler çalmadı. Amma velakin, bir FIFA hakemi ve yavaş yavaş Avrupa’da da yükselmeye başladı. 90 dakikalık bir maçta 2-3 defa çarpışırsa, atlarsa, zıplarsa, futbol topuyla yakar top oynarsa Avrupa’da adamın üstünü fazla tez çizerler. Bu stil hakemler, bir-iki sene bir şey olduklarını sanınca maçları hafife alıyorlar.

Dün gece özenle izledim, devamlı oyunun içindeydi. Futbolcuların oyun alanlarına tecavüz etti. Resmen bazı pozisyonlarda futbolcular, hakem yüzünden istedikleri arkadaşlarına topu atamadılar. Zaten hakem de bunun yüzünden bu dek fazla topla çarpıştı. İyi bir FIFA hakemi topla çarpışmaz. Nerede duracağını bilir de ondan.

ANEKDOT: Fatih Terim’in cezasını Tahkim bir kaç maç daha artırırsa kendimce Galatasaray’a daha faydalı olacak. Neden mi? Çünkü öğretmen tribünden daha iyi okuyor. Sahanın içinde benzer başarıyı gösteremiyor.

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur


Yazar: admin

Görüntüleme: 23 defa

Kategori: Mynet Spor

Yayınlanma Tarihi: 27 Aralık 2020

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Mynet Sohbet Zurna Sohbet Geveze Sohbet Geveze Chat Mynet Chat Zurna Chat