Erman Toroğlu yazdı: Adama “yürü git” derler

Erman Toroğlu yazdı: Adama “yürü git” derler

Erman Toroğlu yazdı: Adama
30 Aralık 2020 | Çarşamba

Yürü git lan!

TÜRK futbolunda hakem olayını konuşmadan hiçbir şeyi bitirememezsiniz. Fiilen Türkiye’de hakem olayı bütün bir rezalet. Düzeltmek fazla basit, Federasyonun elinde ama düzeltemezler. Niçin? Çünkü işi bilmiyorlar. Sakın bunu bu Federasyon için söylediğimi zannetmeyin ya da MHK için. Senelerdir Türkiye’de orta oyunu oynanıyor. Peki orta oyununu bozacak adam kim? TFF başkanları… Hasan Doğan bozacaktı vefat etti… Bakın beyler 10 yıldır MHK maçlara hakem ödev ediyor hakem tahsis ettiği maçın hakem raporunu okuyamıyor. Niye? Çünkü o zurnanın son deliği… Peki bu hakem raporu kime gidiyor veya kimlere gidiyor? Hukuk kuruluna… Vay anasını sayın seyirciler. Türkiye’de hukuk kurulları bu işi MHK’lerden iyi biliyor ama niye? 10 yıl önce futbolcu Ümit Karan’ın atılmasıyla ilgili bir rapor o zamanın gözlemcisi Osman Avcı göre TFF’ye verilirken söylenen cümleler şekli bu ayla getiriyor. Ben hakem tahsis edeceğim raporunu başkaları okuyacak. ‘Yürü git lan!’ derler adama.

10 sene evvel avukat Egemenoğlu bunu koydurdu peki o günden daha sonra MHK başkanlığı yapan arkadaşlar sizlere sesleniyorum; sizler bu şamar oğlanlığını kabul mü ettiniz? Sizler orada kalmak için bu aşağılık bir kararı kabul mü ettiniz? Peki şimdi dönelim maçlara, yani hakemlere. Benim tuvalet kağıdı şu anki VAR’dan daha etkiliydi. Yani kıçımı temizlediğim kağıt. Niçin? Hakemler durduğu yeri bilmezlerse bazıları eleştirilmeyi kafalarına göre kullanırlarsa o zaman tuvalet kağıdı eleştirilmeyi geçer. Sen neymişsin be tuvalet kağıdı…

Hemen gelelim daha bambaşka bir noktaya. Fenerbahçe-Başakşehir maçının hakemi Bahattin Yıldırım, babası kim? Eski hakem ve gözlemci. VAR’daki hakem kim? Cüneyt Çakır, babası hakem. Peki 4. hakem kim? Hakan Ceylan, peki Hakan Ceylan kim? Eski hakem Hasan Ceylan’ın oğlu. Peki AVAR’da kim var? Abdullah Buğra Taşkınsoy, Peki bunun babasının kaç tane oğlu var? İkisi de hakem… Birisi de bu maçın AVAR’ı… Baba Taşkınsoy da gözlemcilik yapıyor. Yani vay anasına sayın seyirciler. Yani aile boyu rezalet. Kardeşim nasıl kurtulacağız? Hasan Ceylan’ın oğlu senelerdir hangi kategoride hakemlik yapıyor bir bakın. Benim arkadaşım Erol Yaşar’ın oğlu hangi kategoride bir bakın, bakın oğlu bakın…

Arkadaşlar siz direksiyonda oturan adamları düzeltemezseniz araba doğru yolda gitmez. Acilen gelelim daha bambaşka bir noktaya. Futbolcu, hakem, kulüp itirazlar transferler tümü iç içe lahana gibi. Ben itiraz edeceğim bu kademelerde bir yerde mücadele ediyorum, itiraz ettiğimde benim işime kim bakacak? TFF’deki hukukçular… Şu Anda soruyorum bu TFF’deki hukukçular, tahkim, disiplin ne derseniz deyin; ben itiraz hakkımı aradığımda acabaaa birileri ‘Sen itirazını yap lakin şu avukata yap bu avukata yap’ diye söylüyorlar mı? Şu avukatla bu avukat acaba nerde çalışır arkadaşlar haberdar olan var mı? Hangi hukuk bürolarına bağlılar bilen var mı?… Hepinize bahtı açık işler.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin bütün hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse ya da habere faal link verilse zeka köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kuşkusuz kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
Etiketler :

Hakan Ceylan, Hasan Ceylan, TFF, Türkiye, MHK, AVAR, Ümit Karan, Cüneyt Çakır

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI

TÜM YAZILARI

Bileğinin hakkıyla! Halı saha temposu! Yazıklar olsun!

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur


Yazar: admin

Görüntüleme: 117 defa

Kategori: Mynet Spor

Yayınlanma Tarihi: 30 Aralık 2020

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat