Elazığspor Ümit Özat’la anlaşamadı

Elazığspor Ümit Özat’la anlaşamadı

Elazığspor Ümit Özat’la anlaşamadı

Kulübün kuruluşundan bu yandan devir bölge başkanların hangi liglerde uğraş ettiğini belirten karneyle konuşmasına başlayan Öztürk, “Kamuoyunda sanki ekip 20 yıldır Süper Lig’de de ben düşürmüşüm bu liglere gibi bir sezgi oluşturuluyor. Birileri bizi yıpratmaya çalışıyor. Şehrin bu mantalitesiyle bir yere gidemeyiz. Maalesef oysa dilenciye dönmüş bu kulüp. Taşıma suyla değirmen dönmez, kalıcı gelirler lüzumlu. Kurumsallık olmazsa bir yere varamayız. Bu ligde forma reklamı olmayan sayılı kulüplerdeniz. 40 bin nüfuslu Bayburt transfer yasağını kaldıracak biz 600 bin nüfuslu bir şehir halkı olarak reklam bulamıyoruz. Bu kulüp neden kaderine terk ediliyor anlamıyorum. Benim hiçbir başkanlık kongrelerimde karşımda muhalif zeka yoktu” şeklinde konuştu.

“1.5 MİLYON TL BEN VERECEĞİM”
Transfere engel borcun 26 milyon 731 bin TL olduğuna uyarı çeken Öztürk, “Bunun 5 milyon 833 bin TL’si mevcut kur farkından dolayı olan borçlar. Kur farkı olmasa 21 milyon TL gibi bir rakamdı bu. Ben bırakayım diğer idare gelsin bu fiyatlara transfer tahtasını açamaz. Kulübün şu lahza için 52 dosyası var aktarma tahtasının açılması için. Bu dosyaların 24’ünü ben 1.5 milyonluk kaynak oluşturarak kapatacağım. Geriye Doğru kalan 28 dosya için 5 milyon gibi rakam gerekiyor. 5 milyon TL’yi koskoca Elazığ bulamayacak mı? 5 milyon TL bulunsun ben 5 tane de aktarma yapacağım ve takım adalet ettiği yerlere gelecek. 15-16 milyon TL gibi bir sayı bulunsa yeniden da transfer engeli gibi bir muhabbet Elazığspor’un önüne çıkmaz. Diyelim ancak 5 milyon TL bulunmadı. Ben yeniden tahtayı kendi imkanlarımla açmak için zorlayacağım. Ben tek başıma kahraman almak istemiyorum” dedi.

“ÜMİT ÖZAT’LA ANLAŞAMADIK”
Takımın Sivas Belediyespor maçına Elazığlı antrenör Ümit Tekoğlu yönetiminde çıkacağını kaydeden Öztürk, “Ümit Özat’la röportaj gerçekleştirdik fakat anlaşamadık. Hocamız kıymetli bir insan diğer teklifleri değerlendireceğini söyledi biz de tamam dedik. Takımımız Sivas Belediyespor maçına Ümit Tekoğlu hocamız nezaretinde çıkacak. Ara döneme dek öğretmen arayışlarımızı rafa kaldırıyoruz. Bir hocayla anlaşsak zeka Ümit hocamız yine ekipte olacak. Ara dönem kampımızı ayarlamaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

“HİÇBİR FUTBOLCU BENİ BIRAKIP GİTMEZ”
Takımdaki futbolcuların alacaklarını tahsil edemedikleri gerekçesiyle TFF’ye başvurdukları yönündeki iddiaları değerlendiren Öztürk, “Hiçbir futbolcu beni bırakıp gitmez. Ben istersem ancak giderler. Bu hafta da bir ödeme yapacağız futbolculara. Belediye başkanımız ve bizim desteklerimizle” diye konuştu.

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat