Donmamak için brandanın altında sabahladılar

Donmamak için brandanın altında sabahladılar

Donmamak için brandanın altında sabahladılar

Durum dün gece 02.00 sıralarında Gölcük Değirmendere bal ormanları mevkiinde meydana geldi. Edinilen bilgiye takriben, Kubilay E.(18) ve Mehmet Ç.(16) adlı iki dost, amaçlamak için gittikleri bal ormanları mevkiinde işi aldıkları şahıs ile kavga edince gece saatlerinde geri dönmek üzere yürüme yola çıktılar. Gece karanlığında yollarını kaybeden ve kar yağışı ile birlikte ilerlemekte güçlük çeken iki genç, 112 Acil Takviye ekiplerini arayarak takviye istedi.

Gece başlayan aramalardan sonuç alamadılar
İhbar üzerine bölgeye polis, jandarma ve AFAD ekipleri sevk edildi. Gece 02.30 sıralarında bölgeye gelerek arama başlatan ekipler, sabaha dek süren arama çalışmalarından sonuç alamadı. Telefonları kapanan gençlerle iletişim kuramayan ekipler, 6 saatlik aramanın arkasında sabahtan yeniden arama başlamak üzere polis merkezine döndü. Sabah erken saatlerde gençlerin bir köy evine sığındığı ihbarını bölge ekipler harekete geçti.

Kaybolan gençlerden haber gelince yola çıktılar
Yukarı Değirmendere Mahalle Muhtarı Arif Yıldırım eşliğinde ihbar bahşedilen adrese içten yola meydana çıkan polis ve AFAD ekipleri, ulaştıkları adresten iki genci sığındıkları köy evinden teslim aldı. Geceyi buldukları bir brandanın altına girerek geçirdiklerini söyleyen gençler, afiyet durumlarının iyi olduğu belirlenerek Değirmendere Polis Merkezi’ne götürüldü.

Geceyi donmamak için buldukları brandanın aşağı geçirdiler
Amaçlamak için geldikleri ormanda gece karanlığı ve kar yağışı nedeniyle kaybolduklarını söyleyen Kubilay E., “Çalıştığımız yerdeki kişiyle ağız dalaşı ettik. Çıkmak zorunda kaldık. Çıkınca da ağaçlık alanda karanlıkta kaybolduk. Kar başladı, telefonumuz kapandı. Branda bulduk, onun aşağı sabahladık. Sabahtan olunca da buraya geldik. Gün ağarınca yolumuzu bulabildik” dedi.

Ağaçlık alandan yürüye yürüye köy evine sığındılar
Akrabası olan çocukların sabahtan saatlerinde evlerine sığındığını ifade eden İbrahim Çar, “Bize sığındılar. Sabahleyin 07.00’de muhtar beni aramıştı. Benim burada kaldığımı biliyordu. Acaba buraya geldiler mi, sığındılar mı diye sordu bana. Aşağıdaydım buraya geldiğimizde kahvaltı yaparken çocuklar bana seslendi. Çıktım, bunları görür görmez derhal muhtara veri verdim. Sağ, salim hiçbir sağlık problemleri yok diye. Akabinde muhtar da AFAD ekibiyle gelip aldılar sağ olsunlar” diye konuştu.

Gürcan Yılmaz – Cihan Atik – Enes Azmak

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalim Sohbet Hilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet


Yazar: admin

Görüntüleme: 4 defa

Kategori: Mynet Haber

Yayınlanma Tarihi: 14 Ocak 2021

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
%d blogcu bunu beğendi: