Depremde bir evin duvarları çatladı, yaşlı adam o anları anlattı

Depremde bir evin duvarları çatladı, yaşlı adam o anları anlattı

Depremde bir evin duvarları çatladı, yaşlı adam o anları anlattı

AFAD verilene göre, saat 22.53’de merkez üssü Ankara’nın Kalecik ilçesinde 4.5 büyüklüğünde zelzele meydana geldi. Yerin yaklaşık 13 kilometre altında yaşanan deprem, Kırıkkale’de de hissedildi. İlk belirlemelere tarafından, Sanayi Mahallesinde tek katlı bir ahşap evin duvarlarında büyük çatlaklar oluştu. Ahşaptan yapılan tavanı ise zarar gördü. Kırıkkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, ihbar üstüne gittiği evde polis ile birlikte incelemelerde bulundu.

“Baktım sallanıyor dışarı çıktım”
Yer Sarsıntısı derhal anında dışarı çıktıklarını ifade eden 72 yaşındaki Mehmet Yıldız, “Ağacın çatırdamasını duydum. Baktım sallanıyor dışarı çıktım. Hanımla beraber yaşıyorum. Hanım mutfaktaydı. ‘Hemen dışarı çık’ dedim. Dışarı çıktık” diye konuştu. Deprem esnasında sokağa meydana çıkan vatandaşlar da korku dolu anlar yaşadıklarını söyledi.
Kırıkkale Valiliğinden yapılan açıklamada, “Kalecik merkezli 4.5 şiddetinde meydana gelen zelzele ilimizde de yoğun bir şekilde hissedilmiş, tüm ilçelerimiz ve köylerimizle irtibata geçilmiş olup şu ana kadar herhangi bir can kaybı bulunmamaktadır. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun” ifadesi kullanıldı.

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalım Sohbet Hilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet


Yazar: admin

Görüntüleme: 5 defa

Kategori: Mynet Haber

Yayınlanma Tarihi: 11 Ocak 2021

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
%d blogcu bunu beğendi: