Denize ve sazlıkların arasına kaçan midyecileri polis tek tek topladı

Denize ve sazlıkların arasına kaçan midyecileri polis tek tek topladı

Denize ve sazlıkların arasına kaçan midyecileri polis tek tek topladı

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde çoğu kez gündeme gelen midye avcıları bu kere polisi görür görmez denize ve sazlıkların arasına kaçtı. Ömer Türkçakal Bulvarı üstünde yer alan Kuş Cenneti’ne gelen kaçak midye avcıları, denize girerek midye toplamaya başladı. Ancak görevi denizleri arındırmak olan midyenin firari bir şekilde toplandığını fark eden ekipler hemencecik harekete geçti.

Bütün ekipler seferber oldu

Kocaeli Güvenlik Müdürlüğü’ne yan deniz polisi, karakol ekipleri, önleyici asayiş timleri hemen bölgeye giderek şahısları yakalamak için harekete geçti. Oysa suyun sığ olması nedeniyle Deniz Polisi teknesi açıkta beklerken, dalgıç polisler anında suya girdi. Polisi karşı görebilen kaçak avcıların bir kısmı denize kaçarken, bir kısmı ise sazlıkların arasına saklandı. Denize kaçan şahısları yetişmek için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ast ekiplerden takviye istendi. Amfibik vasıta anında bölgeye sevk edilirken Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri de harekete geçti. Tarım İl Müdürlüğü’ne ast ekiplerde de kişilerin yakalanmasına yönelik çalışmalara katıldı. Sazlıkların arasına saklanan şahısları bulmak için polis ve zabıta ekipleri uzun vakit arama yaptı. Denize kaçan şahıslar ise Amfibik vasıta ile Deniz Polisi kadar tek tek yakalanarak sudan çıkartıldı.

‘Kilosunu 8 liradan satıyoruz’

Yakalanan şahıslar operasyon yapılmak üzere kıyıya getirilirken, midye toplamakta kullandıkları eşyalara bir bir el konuldu. Yakalanan şahıslardan bir tanesine kilosunu 8 liradan sattıklarını belirtirken, 15-20 kilo topladıklarını söyledi. öte yandan kişilerin denize kaçmaları ve sazlıkların aralarında bir bir yakalanmalı havadan da görüntülendi. Denizin içinde topladığı midyeler ile havadan görüntülenen şahıs, Deniz Polisi tarafından kıyıya getirildi.

Ekipler kaçak midye avcılığı ile mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini belirtti.

Kâinat Atik

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur


Yazar: admin

Görüntüleme: 122 defa

Kategori: Mynet Haber

Yayınlanma Tarihi: 29 Aralık 2020

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat