Dakar Rallisi’nde ilk haftayı Peterhansel zirvede tamamladı

Dakar Rallisi’nde ilk haftayı Peterhansel zirvede tamamladı

Dakar Rallisi’nde ilk haftayı Peterhansel zirvede tamamladı

Dünyanın en engebeli ve güvenli olmayan yarışı olarak kabul edilen Dakar Rallisi bu yıl 43. kere motor sporları tutkunlarını bir araya getiriyor. Sporcuların 13 gün boyunca takriben 7 bin 600 kilometre yol kat edeceği Dakar Rallisi’nin altıncı günü tamamlandı. Kaysume ile Ha’il arasında geçilen 618 kilometrelik etabı, otomobil kategorisinde son şampiyon ve Inkar Bull sporcusu Carlos Sainz 5 saat 38 dakika 27 saniyelik derecesiyle kazandı.
Carlos Sainz’ın galibiyeti ile ilk haftası tamamlanan Dakar Rallisi’nde güne genel klasman lideri olarak başlayan Red Bull sporcusu Stephane Peterhansel de tek günlük araya birincil sırada girmeyi başardı. İlk hafta sonunda birincil üç, Red Bull sporcularından oluştu:

1- Stephane Peterhansel
2- Nasser Al-Attiyah
3- Carlos Sainz

KAMAZ GEÇİLMİYOR
Kamyon kategorisinde ise geçilmez Kamaz Master’ın liderliği devam ediyor. Etapları zirvede geçmeye devamlı Kamaz Master pilotu Dmitry Sotnikov, altıncı gün sonunda da zirvedeki yerini korudu. Sotnikov’un takım arkadaşları Shibalov ve Mardeev de genel klasmanda ikinci ve üçüncü sırada yer alıyor.

1- Kamaz Master – Dmitry Sotnikov
2- Kamaz Master – Anton Shibalov
3- Kamaz Master – Airat Mardeev

12 etaptan oluşan 13 günlük yolculuğun arkasında 15 Ocak 2021’de sona erecek Dakar Rallisi’nde yarın dinlenme günü olarak geçilecek.

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50