Çaykur Rizespor’dan Oğulcan Çağlayan açıklaması!

Çaykur Rizespor’dan Oğulcan Çağlayan açıklaması!

Çaykur Rizespor'dan Oğulcan Çağlayan açıklaması!

Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kartal, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Uyuşmazlık Çözüm Kurulu (UÇK) göre sözleşmesini hileli feshettiği gerekçesiyle Galatasaraylı futbolcu Oğulcan Çağlayan’a 6 maç men ve 1 milyon 200 bin avro para cezası verilmesinin, haklılıklarını ortaya çıkardığını söyledi.

Kartal, yaptığı açıklamada, Oğulcan Çağlayan’ın geçen sezon bitime 6 maç kala sözleşmesini tek yanlı feshederek kulüpten ayrıldığını, bunun da kendilerini yeni alıcı koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde çok mağdur durumda bıraktığını belirtti.

“TAHKİM KURULU KARARINI BEKLEYECEĞİZ”

Kulübün haklarını müdafaa etmek için UÇK’ye müracaat ettiklerini aktaran Kartal, “UÇK bir karar verdi. Bundan sonradan Tahkim Kurulunun kararını bekleyeceğiz. Çaykur Rizespor’un haklılığı başından itibaren açıktı. Altı maç kala sporcu kulübünü bırakıp gidiyorsa, bunun bir bedeli olmalı.” ifadelerini kullandı.

Kartal, kulüplerin sporculara karşısında sorumluluklarını yerine getirdiği gibi, oyuncuların da sözleşmelerinin bitimine değin formasını giydiği camiaya hürmet duyarak tayin yapmaları gerektiğini sözlerine ekledi.

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50