Biden, Trump’ı uyardı: İmzalamazsan yıkıcı sonuçları olur

Biden, Trump’ı uyardı: İmzalamazsan yıkıcı sonuçları olur

Biden, Trump'ı uyardı: İmzalamazsan yıkıcı sonuçları olur

Biden, yaptığı yazılmış açıklamada, Trump’ın idareli yardım paketini imzalama sorumluluğundan kaçınmasının “yıkıcı sonuçları”nın olacağı uyarısında bulundu. 

Takriben 10 milyon ABD’linin işsizlik yardımı alamayacağına, birkaç gün içinde hükümet fonunun süresinin dolacağına ve orduda maaşların ödenmesinin riske gireceğine dikkati çeken Biden, bir haftadan kısa sürede ise tahliye kararının süresinin dolacağı ve milyonlarca kişinin evlerinden çıkarılma riskiyle aleyhinde karşıya kalacağını açıklama etti. 

KOVID-19 AŞISI UMUT VADETMESİNE KARŞIN DAĞITIMI İÇİN FONA İHTİYAÇ VAR

Biden, ekonomik yardım paketi gecikirse minik iş yerlerinin ayakta kalamayacağını ve halkın ilk elden peşin para yardımı alamayacağını belirterek, Kovid-19 aşısı umut vadetmesine rağmen dağıtımı için de fona ihtiyaç duyulduğunu kaydetti. 

Destek paketinin kritik siklet taşıdığını ve imzalanarak yasalaşması gerektiğini vurgulayan Biden, “Trump, birlikte çalışan ve takviye paketini onaylayan Kongre’ye katılmalı ve milyonlarca Amerikalının bu tatil sezonunda masaya yemek yemek koyduğundan ve başlarını sokacak çatıları olduğundan belli olmalı.” ifadesini kullandı. 

1,4 TRİLYON DOLARLIK BÜTÇE TASARISINI 21 ARALIK’TA ONAYLAMIŞTI

ABD Kongresi, Kovid-19 salgınının hesaplı etkilerine karşın yaklaşık 900 milyar dolarlık takviye paketi ile 1,4 trilyon dolarlık bütçe tasarısını 21 Aralık’ta onaylamıştı. 

TRUMP ‘600 DOLAR YARDIM YETMEZ, 2 BİN DOLARA ÇIKMASI LAZIM’ DEMİŞTİ

Trump ise Kongre’nin onayının arkasından kendisine imzaya sunulan Kovid-19 salgınına karşın destek paketindeki 600 dolarlık peşin para yardımını “rezalet” olarak nitelendirmiş ve bu yardımın 2 bin dolara çıkarılması da dahil bazı şartların değişmesi yapılmasını istemişti. 

ABD Temsilciler Meclisi’nin Cumhuriyetçi üyeleri ise Demokratların Kovid-19 salgınına yönelik ekonomik takviye paketinde yer alan 600 dolarlık nakit para yardımını 2 bin dolara sonuç girişimini Trump’ın çağrısına rağmen reddetmişti.

KAYNAK: AA
Yedi Gündem

Abone Ol

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur


Yazar: admin

Görüntüleme: 139 defa

Kategori: Mynet Haber

Yayınlanma Tarihi: 26 Aralık 2020

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat