Beşiktaş’tan yerli operasyonu! İşte o isimler…

Beşiktaş’tan yerli operasyonu! İşte o isimler…

Beşiktaş'tan yerli operasyonu! İşte o isimler...

Beşiktaş’ta santrfor takviyesi için yapılan girişimler sürerken, yabancı oyuncularla ilgili görüşmelerin şimdilik askıya alınmasına karar verildi. Teknik direktör Sergen Yalçın, Aboubakar’ı rahatlatmak için bir forvet daha istiyor.

Yeni oyuncunun uzun boylu olmasını, sırtı dönük oynayabilmesini, bununla beraber golcü olmasını da istiyor. Yönetim de Sergen’e destek veriyor ve böyle bir ad arıyor. Oysa yabancı olmasının önünde çok büyük engeller var. İşte bu büyük engellerin detayları:

Lens, Douglas, Boyd ve Isimat-Mirin’in yanı sıra şu anda kadroda yer alan oyunculardan birisinin daha sözleşmesi askıya alınmazsa, yabancı forvet gelemez.

Yeni transferlerin hiçbirisine 1.5 milyon euro’nun üstünde verilmedi. bu nedenle menajerlerin getirdiği Pato, Mandzukic, Bony gibi bonservisi elinde olan isimlerin böyle bir rakama oynama ihtimalleri değil.

Yönetim, Sergen Yalçın’ın önüne bazı Türk oyuncular koydu. Kenan Karaman, Enes Ünal, Serdar Dursun ve Kubilay Kanatsızkuş arasında seçim yapmasını istedi. Sergen Yalçın’ın birincil tercihi Enes Ünal, hem sezon başında istemediği Kenan Karaman’a da sıcak bakıyor.

CENK TOSUN’U İSTİYOR FAKAT!..
Oyun sistemini sırtı kaleye dönük ve takımı ön sahada tutacak bir forvet üstüne hazırlamak isteyen Sergen Yalçın, Cenk Tosun’u da istiyor… Ancak başarılı teknik adam Cenk Tosun’u, Aboubakar’ı atacağı gibi bir kanada atarak uygulamak amacında.

Aynen Şenol Güneş’in kullandığı gibi. Bu yüzden Sergen Yalçın’a göre, Enes Ünal ya da Kenan Karaman isminden birisi gelirse takımı önde üç tane, üç mevkide oynayabilecek forvete kavuşur.

SERDAR DURSUN’A VETO
Teknik direktör Yalçın’ın, 29 yaşındaki forvet Serdar Dursun’u veto ettiği öğrenildi. Başarılı çalıştırıcının, yönetime verdiği raporda, “2011’de Eskişehir’e transfer oldu. 2016’da G. Fürth’e dönene değin 5 sezon Şanlıurfa, Denizli, Eskişehir ve Karagümrük formaları giydi.

Almanya’da Bundesliga, Türkiye’de ise Süper Lig’de (1 maç) neredeyse hiç oynamadı. Bizim için tatmin edici olduğunu düşünmüyorum” dediği ifade edildi.

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur


Yazar: admin

Görüntüleme: 102 defa

Kategori: Mynet Spor

Yayınlanma Tarihi: 01 Ocak 2021

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat