Antalya’da girdap seraları vurdu

Antalya’da girdap seraları vurdu

Antalya'da girdap seraları vurdu

Kumluca ilçesine bağlı Karşıyaka Mahallesinde fazla yağış ve fırtınayla birlikte hortum oluştu. Hortum sebebiyle çok sayıda seranın da plastik örtüsü yırtıldı. Benzer saatlerde yine ilçeye alt Sarıcasu mahallesi Zahmakıranlar mevkiinde sele dönüşen yağış seralara zarar verdi.
Sarıcasu Mahalle Muhtarı Levent Solumaz; “Mahallemizde akşam saatlerinde aşırı sağanak yağmur oldu. Dağlardan getirdiği molozlarla menfezleri kapattı. Oluşan sel seraların içine kadar girdi. Seralardaki sebzelere hasar verdi” dedi.
Karşıyaka Mahallesinde meydana gelen hortumda seranın içinde olan Aysel Öztürk (58) ise; “Öteden düşünmeden bir geldi. Bir basıyor. Bir kaldırıyor. Canımı zorlama kurtardım. Seranın içinde biber topluyordum. Manâsız kasaları getirmeye gitmişlerdi. Manâsız kasaların yerini düzeltiyordum. Kasalar gelince bir kenara koyalım demiştim. Seradan çıkmak üzereydim” dedi.

Hatice Kocacık (60) ise anafor esnasında evin içinde olduğunu ve korkuyla ağladığını söyledi. “adeta aklım çıkıyordu” diyen ihtiyar bayan “Korkumdan dışarı çıkamadım. Seraları bastırmış, yıkmış. Üstündeki plastiği parçalamış. Şu Anda yağmur suyu şarıl şarıl seranın içine gidiyor. Evde yalnızdım. Eşim Belen’de babasının yanındaydı, oğlum Antalya’ya gitmişti. Komşularımın tesellisi ile durdum. Öleceğimi zannettim” şeklinde konuştu.
Karşıyaka Semt Muhtarı Osman Durakoğlu, hortumun seraları bastığını ve biçare olduklarını söylerken Çiftlik Sahibi Mehmet Özcan; “ Bakın bu biberlere yazık oldu. Tüm çiftçi kardeşlerimize geçmiş olsun. Girdap seraları yırttı geçti. Gördüğünüz gibi yağmur suları seraların içine akıyor. Üzerinde örtü yok. Seranın çatısında plastiği tutması gereken klipsler seranın içinde duruyor.” dedi. sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur


Yazar: admin

Görüntüleme: 136 defa

Kategori: Mynet Haber

Yayınlanma Tarihi: 29 Aralık 2020

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat