Ankara’da 2 farklı operasyonda 20 kg eroin ele geçirildi

Ankara’da 2 farklı operasyonda 20 kg eroin ele geçirildi

Ankara’da 2 farklı operasyonda 20 kg eroin ele geçirildi

Yenimahalle İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne emrindeki Kabahat Önleme ve Soruşturma Ofis Amirliği ekipleri, uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara karşın egzersiz başlattı.

Araştırmalar neticesinde daha önceden haklarında operasyon yapılan Müslüm A.’nın, Evrim Ö. ve Ayhan A. ile birlikte Ergazi Mahallesi Batı Bulvarı Nevadium Konutlarında uyuşturucu madde ticareti yaptıkları bilgisine ulaşan ekipler, evin çevresinde beklemeye başladı. Belirlenen adrese uyuşturucu olmak için gelen 2 kişiyi gözaltına bölge ekipler, sonradan eve operasyon düzenledi. Yapılan baskında, toplam 5 kilogram eroin ele geçirilirken uyuşturucu sattıkları tespit edilen Evrim Ö., Müslüm A., Ayhan A., Ömer D., gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü.

Afgan uyruklu uyuşturucu satıcılarının evinden 15 kilo eroin çıktı

öte taraftan, Yenimahalle İlçe Güvenlik Müdürlüğü’ne bağlı Kabahat Önleme ve Soruşturma Ofis Amirliği ekiplerinin aynı gün yaptığı ikinci operasyonda ise 15 kilogram eroin olarak tabir edilen uyuşturucu madde ele geçirildi. Ekipler, uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara karşın yaptıkları egzersiz sonucunda Afganistan uyruklu bir şahsın bir alışveriş merkezi civarında uyuşturucu madde sattığı yönünde istihbarat aldı. Yapılan incelemede uyuşturucu satıcısını tespit ederek takip eden ekipler, önce uyuşturucu satıcısını yakaladı. Bunun üstüne sorguladıkları satıcıdan uyuşturucuyu Çubuk ilçesinden getirdiğini öğrenen polis ekipleri, belirsiz ile birlikte yola çıktı. Şüphelinin uyuşturucuyu aldığı evi göstermesi üzerine operasyonun düğmesine basan ekipler, yeniden Afgan uyruklu şahısların olduğu eve yaptıkları baskında 15 kilogram eroin maddesi ve uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen para ele geçirdi. Ekipler, gözaltına alınan Cevat Ahmedi, Mohammmad Rahmanı, Abdulwahab Oryakhıl ile ele geçen maddeleri polis merkezine götürdü.

Muhammet Mücahit Dereli
 

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalim Sohbet Hilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet


Yazar: admin

Görüntüleme: 3 defa

Kategori: Mynet Haber

Yayınlanma Tarihi: 13 Ocak 2021

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
%d blogcu bunu beğendi: