Aksaray’da yol verme kavgası…Oğlunu dövüp babasını bıçaklayarak öldürdüler

Aksaray’da yol verme kavgası…Oğlunu dövüp babasını bıçaklayarak öldürdüler

Aksaray'da yol verme kavgası...Oğlunu dövüp babasını bıçaklayarak öldürdüler

Olay, Aksaray – Adana E-90 Karayolu Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ışıklı kavşakta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Avusturya’dan memleketi Aksaray’a izne gelen Salim Tuğ (53), eşi ve oğlu Yaşar Tuğ (26) ile birlikte Aksaray’ın merkeze yan Karacaören Köyünde yakınlarını ziyaret etti. Ziyaretin ardındaki Yaşar Tuğ’un kullandığı Avusturya plakalı araçlarıyla Aksaray Merkeze dönmek için yola çıkan aile, yolda seyir halindeyken bir otomobille yol verip vermeme yüzünden korna ve selektör ile tartıştı. Gurbetçi ailenin bulunduğu arabulucu sıkıştırıp taciz eden araba sürücüsü bir süre ilerledikten sonra OSB aydınlatılmış kavşakta 3 vasıta Yaşar Tuğ’un kullandığı otomobilin önünü kesti.

8 kişi sürücüyü darp edip babasını bıçakladı

3 araçtan inen Abdulkadir Ö. (29), Hüseyin T. (32), Kuddusi K. (32), Abdulbaki K. (24), Muhammet Mustafa K. (24), Hakan K. (29), İbrahim K. (21) ve Tuncay I. (46) isimli 8 kişi araç sürücüsünü zorla araçtan indirdi. Şahıslardan bazıları otomobile tekme ve taşlarla zarar verirken, diğerleri de sürücüyü darp etmeye başladı. Bu sırada araçtan aşağıya inen baba Salim Tuğ gurubun arasına girerek kavgayı yarmak istedi. Yaşar Tuğ’u darp eden Abdulkadir Ö. belinde taşıdığı ekmek bıçağını çıkartarak araya giren sürücünün babası Salim Tuğ’u “Niçin yol vermediniz” diyerek yürek bölgesinden bıçakladı.

Hastaneye kaldırılan baba kurtarılamadı

Kalbinin tam üzerinden aldığı bıçak darbesi ile kanlar içinde kalan Salim Tuğ yere yığılırken, kavşakta kavgayı görebilen öteki vasıta sürücüleri durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. İhbar üstüne durum yerine polis, jandarma ve afiyet ekipleri sevk edildi. Kısa sürede durum yerine gelen 112 Acele Takviye ekipleri zarar görmüş baba Salim Tuğ ve oğlu Yaşar Tuğ’u alarak Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acele Servisine getirdi. Yaralı baba ve oğul burada çare altına alınırken, baba Salim Tuğ yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

8 kişi 3 araçla kaçarken jandarma ekiplerince yakalandı

Olayı gerçekleştiren 8 birey olayın peşinde 3 araçla Adana istikametine kaçtı. Olay yerine gelen jandarma ekipleri Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile geniş çaplı araştırma ve inceleme başlattı. Yapılan araştırmalarda 8 şüphelinin 34 KF 3966, 34 BPV 084 ve 06 AE 3842 plakalı araçlarla Adana istikametine kaçtığını tespit eden Aksaray İl Jandarma Komutanlığı ekipleri derhal şüphelilerin peşine düştü. Şüphelilerin kaçış istikametinde bulunan Taşpınar Jandarma ve Akçakent Jandarma birimlerine de haber verildi. Jandarma ekipleri olayın anında peşinde geniş bir bölgeyi adeta kuşatma altına aldı. Şüphelilerin kaçtığı 3 araç 8 kararsız ile birlikte çok geçmeden Taşpınar Bölgesinde kıskıvrak yakalandı. 8 değişken ekiplerce gözaltına alındı.

Kısıtlamaya uymamaktan 25 bin 200 TL para cezası kesildi

Jandarma ekiplerinin kısa sürede kıskıvrak yakaladığı 8 güvenilmez başlangıçta Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ivedi Servisine getirilerek burada sıhhat kontrolünden geçirildi. Hastanedeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından şüpheliler sorgulanmak üzere Aksaray İl Jandarma Komutanlığına götürüldü. Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ederken, darp sonucu yaralanan Yaşar Tuğ’un durumunun iyi olduğu öğrenildi. öte taraftan 8 şüpheliye sokağa çıkma kısıtlamasına uymamaktan 3 bin 150’şer TL edinmek üzere toplam 25 bin 200 TL para cezası kesildi.

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur


Yazar: admin

Görüntüleme: 131 defa

Kategori: Mynet Haber

Yayınlanma Tarihi: 28 Aralık 2020

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat