Ahmet Çakar’dan Beşiktaş ve penaltı yorumu! “İkisi de doğru”

Ahmet Çakar’dan Beşiktaş ve penaltı yorumu! “İkisi de doğru”

Ahmet Çakar'dan Beşiktaş ve penaltı yorumu!

Sabahleyin Spor yazarı Ahmet Çakar, köşe yazısında Kayserispor – Beşiktaş maçında hakem Fırat Aydınus’un verdiği penaltıları değerlendirdi.

Çakar’ın yazısı şu şekilde oldu;

“Beşiktaş kazandığında lider olacaktı ve ligin dibinde olan takımla oynuyordu. Beşiktaş asla iyi oynamadı. Ama Kayserispor fazla fena oynadı. Düşmenin bir numaralı adayı onlar. Beşiktaş’a baktığımızda doğrusu kazandığı penaltılar dıştan da fazlaca pozisyonu yok. Kayserispor kapandı, Beşiktaş açamadı.

Bir takımı nasıl açarsınız.. Sıfıra inersiniz, yayarsınız ya da adam eksiltip aralara pas yaparsınız. Beşiktaş dün gece bunların hiç birini yapamadı. Alan sağına verdi, o soluna verdi, sağdan soldan anlamsız ortalar ve tabii ancak Aboubakar gibi nitelikli bir golcünün olmaması da bu kısırlığa etkili oldu. Oyun kitlendikçe kitlendi. Diğer Taraftan Beşiktaş birincil yarıda bir penaltı da kaçırdı.

Şayet o penaltı gol olsa, Kayserispor oynamak zorunda kalacak ve Beşiktaş farka gidebilecek. Bu kilit 88. dakikaya dek sürdü. Seyreden derhal herkes ‘0-0 bitiyor’ diyordu ama sahneye VAR hakemi çıktı. Oyunun adi akışında hiç kimse penaltıyı fark etmedi. Ama penaltıydı. Beşiktaş’ın en iyilerinden biri N’Koudou Beşiktaş’ı öne geçirdi. Gerçekten futbol çok acayip bir spor. O oynamayan, golü düşünmeyen Kayserispor uzatmalarda bir frikik kazandı. Yer müthiş idi, vuruş da iyiydi ama Beşiktaş’ın genç kalecisi Ersin Beşiktaş’ı ipten aldı. Dün gece kimse penaltılara mazeret bulmasın. İkisi de belirlenmiş penaltı. Hele son dakika penaltısı mutlak içten. Benzer penaltıyı Fırat Aydınus birkaç sene önce, Fenerbahçeli Isla’ya da vermişti.”

Maçta ikinci penaltı kararı! İşte o pozisyon

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat