Adnan Oktar organize suç örgütü davası! “Amacımız mağdur kızların neler yaşadığını kamuyouna gösterebilmek”

Adnan Oktar organize suç örgütü davası! “Amacımız mağdur kızların neler yaşadığını kamuyouna gösterebilmek”

Adnan Oktar organize suç örgütü davası!

Adnan Oktar Organize Kabahat Örgütü’ne yönelik görülen davada şikayetçi avukatı olarak tayin yaptığını gösteren Eser Çömlekçioğlu “Bu dosyada çok sayıda mağdur kadın ifade verdi.

Bu ifadelerinde Adnan Oktar Silahlı Kabahat Örgütü’nün kendilerini nasıl kandırdığını, Adnan Oktar’ın müridi olarak bahsedilen erkek üyelerin kendilerini nasıl kandırarak cinsel sömürü sistemine dahil ettiklerini ve daha sonra Adnan Oktar’a götürdüklerini söyledi.

5fdf70a8b57f151d08f68bfb

Adnan Oktar göre kendilerine uygulanan cinsel sömürü düzenini mahkemede anlattılar. Duruşma huzurunda bahşedilen beyanlar binlerce sayfa sürdü, biz bunların daha arıtılmış ışık halkası getirilebilmesi için bir egzersiz yaptık, bu çalışmada örgütün yaptığı cinsel sömürü düzenini gerek görsellerle gerek yazılı olarak anlatmaya çalıştık” ifadelerini kullandı. 

“AMACIMIZ MAĞDUR KIZLARIN NELER YAŞADIĞINI KAMUYOUNA GÖSTEREBİLMEK”

Laf konusu çalışmada ‘Hale’ isminde hayali bir karakter oluşturulduğunu söyleyen Avukat Çömlekçioğlu “Bu hayali kişilik üzerinden mağdur kızlara nasıl yöntemler izlendiği anlatıldı. Bu kitabın basılması suretiyle devamı da gelecek. Daha ardından da neler yaşatıldığı anlatılacak, Adnan Oktar Silahlı Kabahat Örgütü’nün nasıl bir düzeni olduğunu, dosyaya nelerin yansıdığını ve mağdur kızların neler yaşadığını kamuoyuna gösterebilmek amacımızdı. Kitabın mahkeme göre yapıldığı, masrafının mahkeme göre ödendiği gibi haberler çıktı lakin bu haberler gerçeği yansıtmıyor. Bu kitap iyice tarafımızca yapılmıştır. Kamuoyunun, ailelerin ve gençlerin bu veya buna aynı sistemlerin ne dek büyük risk yarattığını, nasıl mağduriyetler oluşturabileceğini uygulamak nedeniyle yapılmış, bir kitap” şeklinde konuştu.

5fdf70bab57f151d08f68bfd

“BU ŞEKİLDE KIZ ÖRGÜTÜN SÖMÜRÜ DÜZENİNE DAHİL EDİLİYOR”

Kitabın içeriğinden bahseden Çömlekçioğlu, şunları dile getirdi: “Kitaptaki Ayla dosyadaki müştekilerin böylece birçok gibi alışveriş merkezinde gezerken yanına yakışıklı bir erkek kişi, bir mürit geliyor ve kendisiyle tanışmak istiyor. ağır ağır ısınıyor, arkadaşlarıyla tanışıyor. Cinsel ilişki yaşıyorlar, bir vakit sonradan arkadaşlarıyla cinsel ilişki yaşaması söyleniyor. Kızın bunu kabul etmemesi üzerine bunu zorla yapıyor, bu sırada başka arkadaşları cinsel ilişki esnasında kızın görüntülerini alıyor. Devamında seni bir büyüğümle, abimle tanıştıracağım bahanesiyle hiç bilmediği, tanımadığı, adını bile duymadığı Adnan Oktar’la tanışma durumunda kalıyor Ayla. Adnan Oktar’la da tanıştıktan daha sonra, Adnan Oktar’ın cinsel saldırılarına maruz kalıyor. Bunların tamamı dosyada mağdurların ifadeleriyle değişmez olmuş. Bu şekilde kız örgütün sömürü düzenine dahil edilmiş olunuyor.”

5fdf70d7b57f151d08f68bff

“YARGILAMADA SONA GELİNDİ”

Yargılamada sona yaklaşıldığını da kaydeden Çömlekçioğlu “Sanıklar mütalaaya aleyhinde beyanda bulunuyor. Sanık avukatlarının beyanda bulunmasının ardındaki, sanıklar son sözlerini söyleyecek akabinde de karar verilmesini bekliyoruz” dedi. 

5fdf70e0b57f151d08f68c02

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur


Yazar: admin

Görüntüleme: 168 defa

Kategori: Mynet Haber

Yayınlanma Tarihi: 20 Aralık 2020

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat