20 takvim hemşire korona virüse yenik düştü

20 takvim hemşire korona virüse yenik düştü

20 takvim hemşire korona virüse yenik düştü

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Psikiyatri Bölümü Sorumlusu olarak ödev yapan hemşire Sakine Fulya Özer (50), 4 Aralık günü korona virüse yakalandı. Evinde bir zaman tedavisine devam edilen Özer, fenalaşması üstüne atama yaptığı hastanenin yoğun bakım servisine alındı. Özer, sonradan aynı gün Ankara Şehir Halkı Hastanesi’ne kaldırıldı. Özer, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 20 yıldan pozitif tayin yapan hemşire Fulya Özer için Yüksek İhtisas Hastanesi’nde merasim düzenlendi. Törende, Kur’an-ı Kerim okunarak dua edildi ve mesai arkadaşlarından helallik istendi. Çok sayıda sağlık çalışanın katıldığı törende, eşi Yalçın ve oğlu Uzlaşma Özer, gözyaşlarını tutamadı. Sakine Fulya Özer, kılınan cenaze namazının arkasından toprağa verildi.

Sakine hemşirenin oğlu Barış Özer’in de Tıp Fakültesi son sınıf öğrencisi olduğu öğrenildi.

Düzenlenen törende Sakine hemşirenin arkadaşları da duygu dolu anlar yaşadı. Özer’in mesai arkadaşı Hemşire Sibel Doğan, “Fazla üzgünüz. Fazla sevdiğimiz bir ablamızdı. çok merhametli. Herkese yardımı dokunan herkese, çok sevilen bir arkadaşımızdı. Acımız koskocoman. Betimleme edilmez” dedi.

Fulya Özer’in çok iyi bir insan olduğunu bildiren Zübeyde Şahin ise, “Böyle çok iyi bir insan tanımadım ben. Tarif edemiyorum oysa. Tarif edilmeyecek bir insan. Hangi iyiliğini anlatayım fakat. Hastalara gözü gibi bakardı. En küçük şeyini atlamazdı” diye konuştu.

Hemşire Yeter Doğan ise “Bütün hastalarımıza elinden geldiği kadar gayretlerini gösterdi. Bizlere destek oldu. Herkesin ardından oldu. Herkese iyilik yaptı. Fulya hanımın iyiliklerini bir ömür boyu unutamayız. Kendisini saygıyla, rahmetle anıyoruz. Nur içinde yatsın. Cennet mekan olsun” biçiminde konuştu.

Kadir Arslan – Hasan Ay
 

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur


Yazar: admin

Görüntüleme: 24 defa

Kategori: Mynet Haber

Yayınlanma Tarihi: 30 Aralık 2020

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Mynet Sohbet Zurna Sohbet Geveze Sohbet Geveze Chat Mynet Chat Zurna Chat